Reference

Denisa S.

Na Iva jsem narazila náhodou na FB a po prostudování jeho profilu jsem si řekla, že by to mohl být právě on, který mi ještě může pomoci. Volba to byla skvělá, od prvního setkání jsem věděla, že s ním mám ještě šanci se sebou něco udělat. Do této doby jsem se pořád trápila pokusy o zhubnutí, ale teď zpětně vím, že bez jeho odborné a profesionální pomoci bych se trápila i nadále a úplně zbytečně. Spolupráce byla skvělá, od sestavení jídelníčku přímo na míru, zhodnocení mého zdravotního stavu, kdy se nám dokonce podařilo vysadit některé léky, protože už prostě nebyly potřeba. Co velice kvituji byla možnost s Ivem kdykoliv napsat, pokud jsem si nebyla jistá s jídelníčkem, vždy byl mým přítelem na telefonu. V době dovolených ochotně radil co si smím či nesmím dát. Když váha nešla zrovna ukázkově dolů, dokázal mě krásně nakopnout, povzbudit, nikdy žádné výčitky. Naučila jsem se o jídle přemýšlet a až zpětně si člověk uvědomí, co jsem jedla a jak jsem se trápila. Nyní jsem moc spokojená, ale můj boj s kily rozhodně nekončí. Makám dál, protože jen myšlenka, že bych se vrátila do svého starého já, mě úplně děsí. Za mě Ivo byl nejlepší investice, kterou jsem kdy pro sebe mohla udělat :-) 

Radomír F.

Spolupráci s Ivem jsem navázal v důsledku svého problematického stylu stravování způsobeného profesí, kde jsem cca 2 roky na vše tzv. kašlal. Hodně stresu, málo času, krmení se vším možným najednou až k večeru. Neměl jsem prostor a energii k samostudiu toho jak vše narovnat, a na co se primárně zaměřit. Zkratka byla najít pomoc profesionála. To se povedlo. Po několika sezeních a průběžných kontrolách byl určen směr, vysvětlen balanc surovin jaký by měl člověk na mém místě mít a taky zodpovězeno proč bych se měl vyhýbat mým oblíbeným koblihám na denním pořádku :) Byl jsem donucen si pořídit váhu pro sebe i na jídlo...a to byl první velký krok. Po několika měsících spolupráce, spolu v kombinaci s pravidelným navštěvováním fitka (3x-4x do týdne na hodinu) spadla váha o prakticky 14kg, procento tuku v těle spadlo o cca 12%. Výsledek byl znovunabytí zájmu o vaření, a narovnání stravování se 5x denně, a udělat si z jídla prioritu namísto pouhé povinnosti. Po víc jak 3/4 roce se chutě na produkty rafinovaného cukru téměř eliminovali, a štítky od Coca-coly nebo Margotky mě spíš iritují. Americké koblihy tlačím tak jednou týdně a je z toho podstatně větší zážitek. Děkuji Ivo za kooperaci. Zdraví je jen jedno, a je třeba se mu od 30ky nahoru věnovat, do té doby to bylo tak nějak jedno. Je to sice investice, ale taková která určitě pomůže.

Adéla S.

Spolupráci s Ivem jednoznačně doporučuji! Jsem moc ráda, že jsem Iva oslovila, protože úprava váhy nastala a stále ji držím i několik měsíců po ukončení spolupráce, ale hlavně jsem díky Ivovi pochopila hodně věcí okolo, co se jídla týká. Vlastně mi vůbec nepřišlo, že jim špatně. Nakonec se mi ale nejen pohla váha směrem dolů (o nějakých 7 kg, bez trápení a hladovění), ale po úpravě stravy se i zlepšil ekzém! Při sestavování jídelníčku Ivo vychází z toho jak žijete, jak často se stíháte za den najíst, necpe vám pět jídel denně, jen protože se to tak podle široké veřejnosti má, vychází z jídel co jíte běžně a máte je rádi... Za mě jenom samá pozitiva Takže jestli ještě váháte, tak šup, šup, nebudete litovat!

Jiří P.

Spolupráci s Ivem mohu opravdu velice doporučit. Nikdy jsem se nechtěl trápit nějakou dietou a nejsem ani typ na cvičení. Ivo mi ukázal, že vlastně nemusím ani jedno. Mím cílem bylo zhubnout alespoň 10kg. Díky Ivovi jsem dokázal mnohem víc. Za pět měsíců jsem shodil 17kg. A to aniž bych hladověl. Ivo mi vytvořil jídelníček z jídel, které jsem vždy jedl. Spíš mi moje jídla udělal pestřejší a jako alternativu přidal i nějaké svoje recepty. Zajímalo ho i to co jíst nechci a nenutil mi jen zdravou výživu. Naopak mohu jíst vlastně cokoliv (nebyl problém ani vepřové koleno), jen mi vždy říkal, že to chce nad jídlem přemýšlet a "neprasit" každý den. Hodně se mi líbilo, že pružně reagoval i na moje výzvy, v podobě nových receptů. Sestavoval mi další recepty podle pěstování ovoce a zeleniny na mé zahradě. Rád peču a ani to nebyl pro Iva problém. Poskládal mi recept na moučník z piškotového těsta. Nyní jsem na váze, kterou jsem měl naposledy na vojně před 25 lety. Co je ale důležitější, že mě přestala bolet kolena i záda. Celkově se cítím mnohem lépe, zdravěji a jsem pohyblivější. Ovšem jednu nevýhodu to má, musím si vyměnit šatník, protože všechno oblečení je mi velké Za všechno Ivovi moc děkuji.

Elena D.

S Ivem jsem spolupracovala pul roku a byla jsem velice spokojena. Ivo byl velice trpelivy, chapavy a podporujici. Dokazala jsem zhubnout 5 kg za co jsem mela obrovskou radost. Jidelnicek, ktery Ivo sestavil, mi velice chutnal a vychazel z meho zivotniho stylu tj. jak casto denne jim, apod. Hlavne, vsechno bylo jednoduche na pripravu . Vzdycky mi odpovedel na veskere otazky ktere jsem mela a periodicke volani mi pomohlo se vratit zpet na cestu a pripomenout si cil, nevzdat to, kdyz je to narocny. Velice doporucuji Iva jako vyzivoveho poradce

Leona P.

Kdybych měla Iva definovat jedním slovem, řekla bych: kouzelník. Během covidu jsem celkem dost nabrala a nedařilo se mi shodit ani cvičením. Na doporučení mé kolegyně jsme i s manželem začali spolupracovat s Ivem a výsledky se dostavily prakticky okamžitě. Již během prvního týdne začalo docházet ke snižování hmotnosti a během 5 měsíců jsem zhubla 9 kilo. Nejen, že jsem se vrátila na svoji původní váhu, ale podařilo se mi dostat ještě o kilo níže. Cvičím samozřejmě pořád, protože pohyb je důležitou součástí, ale rozhodně netrávím cvičením každou volnou chvíli - 2x týdně je pro mě optimální. Nejvíce se mi na spolupráci s Ivem líbilo, že nás nenutil jíst 5x denně a nemuseli jsme jíst věci, které jsme nechtěli. "Ušil" nám jídelníčky na míru a naučil nás přemýšlet nad stravováním tak, abychom tento styl zvládli udržet vlastně napořád. Nejsložitější bylo lidem okolo nás vysvětlit, že to, co jsme změnili, není dieta, ale životní styl, který nám oběma vyhovuje. Iva doporučuji všemi deseti.

Jaroslav R.

S Ivem jsme začali spolupracovat na základě doporučení mého trenéra. Již nějakou dobu jsme cvičili, ale progres a výkonnost již nebyla dle mých představ. Proto jsem chtěl ke cvičení přidat i správný jídelníček. Navíc se mi nedařilo ani zvýšit svou svalovou hmotu. To bylo tedy naším prvním cílem: nastavit jídelníček tak, aby se mi dařilo zvyšovat váhu a měl dostatek všech živin. Chtěl jsem se dostat na 85 kg z původních 82 kg. Musím poznamenat, že pro mě přibrat jakýkoliv kilogram je téměř nadlidský výkon. Při prvním setkání jsem byl zvážen na speciální váze a byli premereny tělesné míry, které jsem následně každý týden kontroloval včetně vahy. Z počátku jsme jídelníček vychytavali, co se týkalo gramáží. Velkou výhodou bylo, že jídelníček byl postaven na základě jídel, která běžné jíme. Byla pouze upravená tak aby byla ,,plnohodnotná". Což ve výsledku bylo třeba jen přidání jedné ingredience nebo upravení gramáže. Z počátku jsem měl největší problém ujíst všechna jídla, protože to byli velmi slušné porce to se ale po cca týdnu az dvou zlepšilo a už se jelo. Po vychytání gramáží mi šla váha cca o 200g nahoru každý týden. Paradoxem ale bylo, že i když jsem měl na váze více a více, tak tělesné proporce, hlavně na břiše, se zmenšovali nebo se drželi . Začala se konečně formovat postava. Správný jídelníček se začal projevovat i ve výkonnosti, což bylo super. Nakonec došlo i na celkové splnění cíle, což je velké pozitivum. A v superlativech bych mohl pokračovat i dále. Každopádně Ivo evidentně opravdu ví, co dělá a dělá to velmi dobře. Chválím výbornou komunikaci, skvělé vysvětlení a velkou variabilitu pokrmů, které si mohl člověk připravit. Děkuji.

Tereza T.

Spolupráci s Ivem doporučuji. Přístup velice vstřícný a plný pochopení. Z první návštěvy jsem měla trochu obavy, ale ty rázem zmizely. Pokecali jsme o všem možném, ne jen o jídelníčku nebo cvičení. Konzultace se skládala hlavně z dotazů, co je mým cílem, co mi chutná a co nikoli a na základě toho mi pak vystavil jídelníček. Mým cílem bylo zhubnout. Když jsem se po vánocích postavila na váhu bylo to velký špatný (69kg), tak jsem to po doporučení trenéra zkusila s Ivem. Můžu říct, že jsem nečekala, co vše se změní s úpravou jídelníčku. Téměř jsem necvičila, protože jsem byla často unavená, ale snažila jsem se více chodit a výsledek se dostavil. Během cca tří měsíců jsem se dostala na váhu 62kg. Samotný jídelníček, jsme vychytávali necelé tři týdny aby vyhovoval po všech stránkách. Recepty byly jednoduché, žádné složitosti... Většina surovin měla vždy nějakou alternativu aby člověk nejedl pořád dokola to samé. Tímto Ivovi moc děkuju, že mi vše osvětlil a naučil mě kvalitně jíst. Jde vidět, že to co dělá ho baví, že chce lidem pomáhat a že to není ten typ výživáře, který vše jen překopíruje a předá někomu dalšímu. Jen tak dál Ivo děláš to dobře!

Sebastián H.

Nejsem na dlouhé řeči. Zkrátka a jednoduše pán ví co dělá a dělá to velmi efektivně. Za 2 měsíce necelých 17kg a jedu dál. Doporučuji!

Cecílie Z.

Moc opravdu moc děkuji . Můj nekonečný boj s nafouknutým břichem . Sport mi nikdy nebyl cizí , i přesto jsem válčila s nafouknutým břichem . Říkala jsem si dlouho , že asi něco dělám špatně . Bylo to jídlo ( strava ) . Ivo Šafář je kouzelník , všem ženám i mužům bych ho doporučila , tak jako svému nejbližšímu . Profesionální přístup , jídlo přímo na míru . Nebylo to semnou vůbec jednoduché , jelikož držím půsty. Ale i tak Ivo našel řešení a začly se dít Velké věci , už za 10 DNÍ . Jsem hrdá na sebe ale i na profesionální přístup a práci Iva Šafáře . Patří mu velké DÍK

Jakub K.

Mnoho lidí trápí problémy s hubnutím. Proto jsem rád, že je zde i někdo, kdo dokáže pomoci lidem i s opačným problémem nabrání váhy. A to nejen z pohledu jídelníčku, ale komplexně. Tím je myšlena správná strava, cvičení a celková pohoda těla. A i když to někdy z mé strany nebylo 100%, tak neztrácel hlavu a podporoval kde to jen šlo. Proto mohu všem vřele doporučit. Díky moc

Proměny

Krásná PROMĚNA (9 kg) za 5 měsíců. PŘED 64 kg PO 55 kg.
Krásná PROMĚNA (9 kg) za 5 měsíců. PŘED 64 kg PO 55 kg.
Krásná PROMĚNA (18 kg) za 5 měsíců. PŘED 107 kg PO 89 kg.
Krásná PROMĚNA (18 kg) za 5 měsíců. PŘED 107 kg PO 89 kg.
Krásná PROMĚNA (17 kg) za 7 měsíců. PŘED 113 kg PO 96 kg.
Krásná PROMĚNA (17 kg) za 7 měsíců. PŘED 113 kg PO 96 kg.
Krásná PROMĚNA (17 kg) za 7 měsíců. PŘED 113 kg PO 96 kg.
Krásná PROMĚNA (17 kg) za 7 měsíců. PŘED 113 kg PO 96 kg.
Krásná PROMĚNA za 9 měsíců. PŘED 73 kg PO 66 kg.
Krásná PROMĚNA za 9 měsíců. PŘED 73 kg PO 66 kg.
Během posledních 3 let jsem prošel velkou proměnou, která začala v lednu 2021. Tehdy jsem měl váhu 75 kg a cítil jsem se opravdu pod psa, bez nálady a elánu do života. To mě namotivovalo k rozhodnutí, že s tím musím něco udělat! Snažil jsem se kvalitně jíst, pravidelně cvičit (2-3x týdně) a začal jsem pomalu nabírat na váze, kdy jsem se dostal až na 95 kg (únor 2022). Poté nastala postupná redukce váhy zpět na finálních 75 kg (srpen 2023).  Ačkoliv konečná váha byla stejná jako počáteční, mé tělo vypadalo úplně jinak. Za tímto úspěchem stojí spousta práce a trpělivosti. Člověka to musí bavit a naplňovat aby mohl dosáhnout svých vytoužených cílů. Prošel jsem si všemi možnými obdobími, ale stálo to za to!
Během posledních 3 let jsem prošel velkou proměnou, která začala v lednu 2021. Tehdy jsem měl váhu 75 kg a cítil jsem se opravdu pod psa, bez nálady a elánu do života. To mě namotivovalo k rozhodnutí, že s tím musím něco udělat! Snažil jsem se kvalitně jíst, pravidelně cvičit (2-3x týdně) a začal jsem pomalu nabírat na váze, kdy jsem se dostal až na 95 kg (únor 2022). Poté nastala postupná redukce váhy zpět na finálních 75 kg (srpen 2023). Ačkoliv konečná váha byla stejná jako počáteční, mé tělo vypadalo úplně jinak. Za tímto úspěchem stojí spousta práce a trpělivosti. Člověka to musí bavit a naplňovat aby mohl dosáhnout svých vytoužených cílů. Prošel jsem si všemi možnými obdobími, ale stálo to za to!
Jak to celé probíhalo? Začal jsem poctivým nabíráním, které šlo z počátku dobře, tak akorát, ale postupně se ke konci stalo utrpením a nuceným přejídáním. Poté následovala fáze shazování váhy, což mi celoživotně tolik problém nedělalo. Váha šla postupně, podle plánu dolů, ale ke konci přišla obrovská krize - únava, podrážděnost a problémy s psychikou. Měl jsem velké chutě na sladké, občas jsem se i přejídal a vůbec to nešlo zastavit. Psychika byla velmi křehká. V tu chvíli jsem si uvědomil, jak složité může být pro některé lidi dosáhnout svých stanovených cílů, ať už se jedná o NABÍRÁNÍ či HUBNUTÍ, vzhledem k náročné práci, stresovému prostředí a enormnímu tlaku. Celý proces byl pro mě neskutečnou zkušeností, která mě posunula nejen v mém životě, ale také v mé práci na novou úroveň.
Jak to celé probíhalo? Začal jsem poctivým nabíráním, které šlo z počátku dobře, tak akorát, ale postupně se ke konci stalo utrpením a nuceným přejídáním. Poté následovala fáze shazování váhy, což mi celoživotně tolik problém nedělalo. Váha šla postupně, podle plánu dolů, ale ke konci přišla obrovská krize - únava, podrážděnost a problémy s psychikou. Měl jsem velké chutě na sladké, občas jsem se i přejídal a vůbec to nešlo zastavit. Psychika byla velmi křehká. V tu chvíli jsem si uvědomil, jak složité může být pro některé lidi dosáhnout svých stanovených cílů, ať už se jedná o NABÍRÁNÍ či HUBNUTÍ, vzhledem k náročné práci, stresovému prostředí a enormnímu tlaku. Celý proces byl pro mě neskutečnou zkušeností, která mě posunula nejen v mém životě, ale také v mé práci na novou úroveň.

Moje adresa

Jesenice u Prahy  252 42

Sledujte mě

Facebook
Instagram